apartament stworzony dla turystów – Tartaczna

W dzisiejszym wpisie pokażemy Wam 17-metrowe mieszkanie gotowe na przyjęcie turystów. Pomimo niewielkiego metrażu, jest w stanie spełnić wszystkie wymagania gości. Apartamentowiec, w którym się znajduje, powstał na miejscu starego młyna. Zapraszamy do lektury rozmowy z właścicielami tego pięknego mieszkania.

Zakotwiczeni: Proszę opowiedzieć nam nieco o inwestycji. Czy są Państwo pierwszymi właścicielami?

Państwo Joanna i Tomasz: Tak, jesteśmy pierwszymi właścicielami. Od dawna interesujemy się historią Gdańska i zależało nam na inwestycji znajdującej się na terenie historycznego Śródmieścia. Położenie tego apartamentowca bardzo nam się spodobało, więc decyzja o zakupie została podjęta szybko.

Jak mieszkanie wyglądało, kiedy zostało oddane przez dewelopera? Układ jest oryginalny czy został zmieniony?

Mieszkanie zostało oczywiście przekazane w stanie surowym. Zachowaliśmy oryginalny układ, ponieważ jest funkcjonalny.

Lokalizacja jest naprawdę fantastyczna. Bliskość Targu Rybnego, Motławy, Głównego Miasta – to zdecydowanie zwiększa atrakcyjność mieszkania. Na co można liczyć, kupując nieruchomość na Starym Mieście? Jakie są wartości dodane mieszkania w samym sercu Gdańska.

Naszym zdaniem największą zaletą mieszkania na starówce jest wyjątkowa architektura i sam fakt przebywania w tak ważnym historycznie miejscu. Stare Miasto to także charakterystyczny tylko dla tego miejsca klimat, bliskość znanych zabytków, a ponadto licznych restauracji, kawiarenek, pubów – wszystkie atrakcje, dla których inni pokonują wiele kilometrów, znajdują się pod ręką. Oczywiście w sezonie letnim jest tu sporo turystów, jednak ci poruszają się przeważnie uliczkami Głównego Miasta. Jeżeli tylko znajdzie się lokum nieco bardziej na uboczu, można funkcjonować poza tym zgiełkiem. Tartaczna jest właśnie taką ulicą. Po zmroku jest tu cicho i bezpiecznie.

Skąd pomysł na aranżację? Subtelne nawiązanie do stylu marine (tapeta nad łóżkiem, obicia krzeseł) sprawiło, że wystrój jest uniwersalny i sprawdzi się przez cały rok.

Chcieliśmy odnieść się do bliskości Bałtyku. Za aranżację apartamentu odpowiada Pracownia Polka, która zadbała o wszystkie detale. Od razu spodobało nam się zestawienie wzorów i deseni – mimo różnorodności nie tworzą wrażenia chaosu. Mieszkanie zostało w pełni wyposażone w niezbędne akcesoria do krótkich pobytów nad morzem, a nasi goście mogą poczuć atmosferę nadmorskiego miasta również w mieszkaniu.

Czy jasne kolory to celowy zabieg, aby powiększyć przestrzeń?

Oczywiście 🙂 Poza tym dominujący styl skandynawski współgra z marynistycznymi elementami. Zależało nam na tym, żeby mieszkanie sprawiało wrażenie przestronnego mimo niewielkiego metrażu.

Właśnie, porozmawiajmy o metrażu. Funkcjonalność tego wnętrza jest naprawdę imponująca – to jedynie 17m², a mieszkanie jest w stanie spełnić wszystkie podstawowe wymagania. Mamy tu sypialnię, kącik jadalniany, aneks kuchenny i sporych rozmiarów łazienkę. Czy trudno było zaaranżować taką przestrzeń? Co było największym wyzwaniem?

Naszym zdaniem projektowanie tego konkretnego wnętrza było znacznie łatwiejsze niż innych lokali o podobnym metrażu. Wynika to z faktu, że akurat ten apartament, jak sami zauważyliście, posiada większą łazienkę. To właśnie urządzenie funkcjonalnej łazienki stanowi zazwyczaj największe wyzwanie. Tutaj nie było tego problemu – w pomieszczeniu znalazło się miejsce na niezbędne wyposażenie, a nawet na sporych gabarytów szafkę narożną. Przemyślenia wymagało natomiast znalezienie przestrzeni na szafę i schowki, ale ostatecznie udało się znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie.

Proszę nam opowiedzieć skąd pochodzą poszczególne elementy wystroju. Ciekawa tapeta, rzadko spotykane płytki w kuchni – to wszystko dodaje charakteru i sprawia, że mieszkanie jest oryginalne.

Basic, czyli łóżko, kuchnia, lampy i stół, to Ikea. Krzesła kupiliśmy w sklepie z antykami w Oliwie. Były w opłakanym stanie, dlatego odrestaurowała je zaprzyjaźniona firma tapicerska. Tapeta oraz płytki zostały sprowadzone z zagranicy. Z kolei elementy drewniane wykonał zaprzyjaźniony stolarz. Szafa łączy się z dębowym parapetem – aby jak najlepiej zagospodarować przestrzeń, wykorzystana została dostępna wnęka. Przy takim metrażu meble na wymiar to rozwiązanie naprawdę warte polecenia.

Kto powinien zwrócić uwagę na tę ofertę? Czy metraż umożliwia zamieszkanie w tej „nadmorskiej przystani” na dłużej?

Nie polecamy tej kawalerki rodzinom z dziećmi, ale myślimy, że zgrana para będzie zadowolona z takiego mieszkania. To także idealna opcja dla singli. Mieszkanie jest świetną inwestycją długoterminową.

Serdecznie dziękujemy za rozmowę.

Apartament znajduje się w ofercie biura Partnerzy Nieruchomości. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

ZAMIESZKAJ W TRÓJMIEŚCIE to cykl postów, który realizujemy we współpracy z gdańską agencją nieruchomości PARTNERZY NIERUCHOMOŚCI. Pojawią się tutaj ciekawie zaaranżowane wnętrza przeznaczone na sprzedaż, które wybraliśmy specjalnie dla Was, a także wywiady z ich właścicielami. Szukacie domu bądź mieszkania w Trójmieście? Nie mogliście trafić lepiej! 🙂

Zdjęcia: Front Side Studio